fbpx

Bilo je polufinale Mundijala, bio je stadion Mineirao u Belo Horizonteu, bile su dve velike ekipe, ali je igrala samo jedna i pobedila rezultatom 7:1. Od te utakmice, 8. jul je crni dan u Brazilu.

Miler u 11, Klose u 23, Kros 25 pa u 26, Kedira u 29 i za kraj Širle u 69. i 79. minutu. Pakao.

Način na koji su Nemci napali izgubljenog rivala pamtiće se decenijama. Brazilci ne samo da ni jednog trenutka nisu uspeli da pariraju moćnom protivniku, već su od 23. do 29. minuta doživljavali potpunu blamažu, primili četiri gola iz gotovo četiri akcije i potpisali potpunu kapitulaciju.

Potpunu rapsodiju Pancera u prvih 45 minuta upotpunio je 16. pogodak Miroslava Klosea na Svetskim prvenstvima, kojim je i zvanično postao najbolji strelac u istoriji Mundijala. Nemci nisu posustali ni u nastavku meča, već su dodatno dodali gas i golovima Širlea došli do najubedljiviheg trijumfa u istoriji polufinala na Svetskim prvenstvima.

Počasni pogodak za Brazil postigao je Oskar, momak koji je tokom čitavog prvenstva bio jedan od najboljih (retki su bili dobri) u reprezentaciji koju je sa klupe predvodio Luis Felipe Skolari. Skolari koji je dan posle meča, "poslat u pakao".

Naslovne strane najpoznatijih i najčitanijih medija odale su u kom se stanju nalazio narod u Brazilu posle debakla.

"Čestitke finalistima iz 1950... Juče smo saznali šta je prava sramota", pisalo je na naslovnoj strani dnevnika "Ekstra".

"Meija Ora" je bila možda i najoriginalnija.
"Nema naslovne strane", pisalo je na crnoj pozadini ispod koje je stajala i fusnota: "Dok ste ovo čitali, Nemačka je postigla još jedan gol".

List "Lans" stranu je ostavio praznom kako bi čitaoci sami mogli da upišu kako se osećaju. Ispod su dali samo predloge – gađenje, bol, frustracija...

Tiražna "O Dija" je krivicu svalila na selektora Luisa Felipea Skolarija i verovatno preterala sa naslovom: "Idi u pakao, Felipao".

Nije bilo potrebe da ide bilo gde. Skolari i njegovi izabranici pakao su doživeli na terenu, pre tačno pet godina.

Piše: Sports magazin