fbpx

Na današnji dan bi ser Bobi Robson napunio 86 godina,  pa je to povod da se prisetimo njegovog gostovanja u Beogradu.

Prvi meč drugog kola Kupa pobednika Kupova te 1996. godine, na „Nou Kampu“ Barselona je rešila u svoju korist (3:1), iako je Zvezda povela, golom Bratilsava Živkovića, a Zvonko Milojević odbranio penal kapitenu Popeskuu. U Beogradu su se Katalonci "tresli" tokom prvog poluvremena, Zoran Jovičić je Zvezdu doveo u vođstvo u 47. minutu, a Đovani je izjednačio minut kasnije.

Pored linije je autoritativno stajao i ser Bobi Robson, jedan od najvećih britanskih trenera svih vremena.

Trenersku karijeru počeo je u Fulamu, a nastavio u Ipsviču, selekciji Engleske, PSV-u, Sportingu, Portu, Barseloni i Njukaslu koji je napustio 2004. godine posle pet godina.

Osvojio je 14 trofeja, a titulu "ser" dobio je 2002. godine. Član je engleske Kuće slavnih i počasni predsednik Ipsvič tauna.