fbpx

Košarkaši Partizana pobedili su kao domaći tim Crvenu zvezdu rezultatom 73:72 i tako izjednačili na 1:1 u finalnoj seriji Košarkaške lige Srbije

Pobedničke poene za crno-bele postigao je Rade Zagorac u poslednjim sekundama meča. On se, dok je davao izjavu novinarima, našalio da mu je bilo pretoplo, previše zagušljivo i da zbog toga nije želeo da pokuša za dva poena i igra produžetke, iako je imao i takvu mogućnost.

Prvo poluvreme bilo je izuzetno šuterski nekvalitetno, a na utakmici je promašeno prvih 20 šuteva za tri poena. Tokom prvog poluvremena uglavnom je vodio Partizan, ali ni u jednom trenutku razlika nije postala dvocifrena. U nastavku je Zvezda došla do preokreta, a pred poslednja tri minuta, nakon pogođenih slobodnih bacanja Fajea, crveno-beli su poveli sa 68:61.

Potom je za tri poena pogodio Markus Pejdž, a ubrzo je loptu ukrao Rade Zagorac, a Nikola Janković je izborio faul, nakon kojeg je pogodio jedno slobodno bacanje. U poslednjem minutu crno-beli su došli do izjednačenja, ali je na samo šest sekundi pre kraja Faje 'iz odbojke' doneo dva poena prednosti crveno-belima.

Na kraju je odlučujuće poene, kako je veće rečeno, upisao Zagorac, i doneo Partizanu izjednačenje.

Piše: Sports magazin