fbpx

Košarkaši Crvene zvezde kontroverznim košem Bilija Berona u poslednjoj sekundi pobedili su Partizan rezultatom 76:75, u četvrtoj utakmici finalne serije Košarkaške lige Srbije

Čitava sezona u KLS-u svela se na jedan individualni potez. Partizan je imao "pola koša" prednosti, Bili Beron je krenuo na prodor i položio u poslednjoj sekundi. Tokom tog prodora evidentno je napravio korake, što su usporeni snimci potvrdili.

Crveno-beli su ostvarenom pobedom u četvrtom meču finalne serije odbranili titulu šampiona Srbije.

Partizan je u prvom poluvremenu imao i 14 poena prednosti, ali nije uspeo da sačuva zavidan plus i zakaže majstoricu pred navijačima tima koji je peti put uzastopno osvojio trofej u šampionatu Srbije.

Meč u dvorani "Aleksandar Nikolić" trajao je skoro dva i po sata, a u drugom minutu poslednje četvrtine bio je prekinut skoro pola časa zbog udara groma u 'hram košarke' i prokišnjavanja krova.

Utakmica nije zvanično registrovana na kraju jer je Partizan uložio žalbu i odlučio da ne prisustvuje ceremoniji dodele pehara.