fbpx

Na Svetskom prvenstvu u Segedinu, Starovićeva je normu izborila u disciplini K1-500, a Stefanović u disciplini K1-200.

Stefanović je u finalu jednoseda na 200 metara u veoma uzbudljivoj trci, u kojoj je o konačnom plasmanu morao da odluči foto finiš, osvojio srebrnu medalju.

Osim što je osvajanjem srebrne medalje u Segedinu titulu viceprvaka sveta dodao tituli šampiona Evrope za takmičare do 23 godine, Stefanović je izborio i prvu olimpijsku normu za srpski kajak.

"Bio sam samouveren. Pred kraj me je obišao, tako sam izgubio zlato, ali sam svakako veoma zadovoljan. Isplatio se sav rad sa trenerima i vera u to da ćemo postići rezultat koji smo želeli. To smo na kraju uradili..", rekao je Stefanović.

Starovićeva je, sa druge strane, normu izborila izveslavši finale K1-500 na SP u Segedinu za 1 minut i 59,19 sekundi, čime je zauzela četvrto mesto.

milica starovic sp segedin

Naši reprezentativci koji u olimpijskim disciplinama nisu uspeli u Segedinu da izbore olimpijske kvote, a takmiče se u jednosedima i dvosedima narednu šansu imaće sledeće godine, na evropskim dokvalifikacijama u Račicama, kao i na Svetskom kupu u Duizburgu.