fbpx

Da jučerašnji meč možemo da nazovemo po igranom filmu, naslov bi definitivno bio - Povratak otpisanih. Fudbaleri ekipe Manchester United priredili su veliko iznenađenje i potvrdili da nada zaista umire poslednja. Ujedno, nešto starije generacije podsetili su na pobednički mentalitet i istorijski preokret protiv tima Bayern Munchen. Tim iz "Grada svetlosti" tako je uprkos velikim ambicijama i plejadi najplaćenijih igrača završio ovogodišnji nastup u Ligi šampiona, pa je legendarni golman Bufon sve dalji od jedinog trofeja koji mu nedostaje u karijeri.

Upkos nepovoljnim prognozama nakon 0:2 kod kuće, izabranici Ole Gunara Solskjera pobedili su favorizovani PSG u Parizu rezultatom 3:1 i obezbedili četvrtfinale elitnog takmičenja. Iako hronologija nalaže suprotno, izveštaj sa neverovatnog meča Lige šampiona počinjemo trećim minutom nadoknade, kada je Markus Rašford iz jedanaesterca postigao gol odluke. Tome je prethodila kontroverzna odluka glavnog arbitra Damira Skomine, koji je nakon konsultacija sa pomoćnicima pregledao VAR snimak zbog igranja rukom u kaznenom prostoru. Na ponovljenom snimku videlo se da je lopta koju je Dalo uputio ka golu Djanluiđija Bufona zakačila Kimpembea u ruku, nakon čega je promenila pravac i završila u korneru. To ipak ne umanjuje dilemu da li je odluka bila ispravna i u duhu igre, pa će ova "presuda" slovenačkog sudije definitivno biti tema dana. U strelce su se još upisali Bernat za PSG, dok je za gostujući tim dva puta mrežu zatresao Lukaku, u 2. i 30. minutu. U drugom meču večeri Porto je savladao Romu na svom stadionu rezultatom 3:1, nakon produžetaka, čime je obezbedio plasman među osam najboljih ekipa Evrope.