fbpx

U igri za zaborav fudbaleri Liverpula pobedili su večeras Totenhem rezultatom 2:0 u finalu Lige šampiona, koje je odigrano na stadionu Vanda Metropolitano u Madridu. Četa Jirgena Klopa najnovijom pobedom donela je u klupski muzej šestu titulu šampiona Evrope.

Neretko osporavan, Klop nakon posrtanja u trci za šampiona Engleske konačno ima razloga za osmeh. Trener koji je prethodno izgubio šest finala, pokazao je da iz borbe za trofej konačno može da izađe i kao pobednik. Heroji ekipe sa Enfilda večeras su bili Egipćanin Mohamed Salah, koji je iz kontroverzno dosuđenog penala u drugom minutu postigao pogodak za 1:0, nesavladivi golman Alison Beker i rezervista Divok Origi koji je u 87. minutu stavio tačku na utakmicu. Za igrača utakmice izabran je Virdžil Van Dajk.