fbpx

Fudbalski klub Partizan odigrao je 2:2 (1:1) sa AZ Alkmarom, u prvom kolu grupne faze Lige Evrope.

AZ Alkmar je nešto bolje otvorio utakmicu, nekoliko puta dobrim dijagonalama otvarao veliki prostor za svoje krilne igrače, a iz jednog takvog napada je pao i gol.

Međutim, nedugo nakon toga, posle odličnog pasa za Asana, Japanac je oboren pred kaznenim prostorom AZ Alkmara a defanzivac holandske ekipe dobio je crveni karton.

Brojčanu prednost Partizan je iskoristio pred sam kraj poluvremena, kada je Natko realizovao penal.

Isti igrač, inače najbolji pojedinac na meču, doveo je u pednost crno-bele u 61. minutu, ali je ubrzo AZ Alkmar izjednačio.

Na kraju utakmice, beogradski tim je imao za čim da žali - bio je bolji rival od crvenog kartona, ali to nije uspeo da naplati.

U drugom meču grupe, Mančester Junajted je minimalnim rezultatom savladao Astanu.