fbpx

Reprezentativac Srbije i fudbaler Ajntrahta upisao se u istoriju čuvene Bundeslige.
Naime, kada se saberu minuti provedeni na terenu i golovi od trenutka kada je bivši igrač Crvene zvezde obukao dres ekipe iz Frankfurta, a u konkurenciju ulaze fudbaleri koji su odigrali najmanje 20 mečeva u prvoj ligi Nemačke, od srpskog napadača nema boljeg jer je Luka Jović postigao 22 gola za 2130 minuta! Prosek najproduktivnijeg golgetera u Nemačkoj je gotovo gol po meču, a statističari su došli do preciznog podatka da srpski napadač trese mreže protivničkih golmana na 97 minuta. Jović je u dosadašnjem delu Bundeslige postigao 14 golova i prvi je strelac elitnog šampionata. Fudbaleri Anjtrahta odigrali su prethodnog vikenda nerešeno sa Borusijom iz Dortmunda 1:1 u 20. kolu Bundeslige, a jedini pogodak za domaće postigao je upravo naš napadač.